Ekonomi

Kayseri Kocasinan’dan gayrimenkul satışı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar başkanlığında Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen ihaleye yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Kocasinan’a yatırım yapan herkesin faydasını gördüğünü belirten Önder Çolakbayrakdar, hizmetlerle ilçe sakinlerinin refah düzeyini ve yaşam kalitesini yükseltmeye çalıştıklarını söyledi.

Açık ve kapalı ihale yöntemiyle satışa sunulan taşınmazlardan Erkilet Generalemir, Ertuğrulgazi, Erkilet Zade, Beyazşehir ve Şeker Mahallesi’ndeki villa ve konutlardan 15’i alıcı buldu. Erkilet Generalemir, Ertuğrulgazi, Saraybosna, Osmangazi Mahallelerinde 3 adet villa ve rezidans iki haftalık süre ile pazarlıklara bırakıldı.

İlçede büyük bir değişim ve gelişimin yaşandığına dikkati çeken Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan’a yatırım yapan herkesin kazançlı çıktığını söyledi. Yapılan yatırımlarla Kocasinan’ın cazibesini, imajını ve itibarını artırmak için birçok değerli projeyi hayata geçirdiklerini belirten Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların huzur ve refahını artırmak için çalıştıklarını; “Bölgemizin ve şehrimizin gelişmesi, Kocasinan’ımızın daha da güzelleşmesi için çalışıyoruz. İhalelerden elde edeceğimiz gelir Kocasinanlıların yaşam kalitesinin yükselmesine vesile olacak. Hem Kocasinan sakinlerine hem de gayrimenkulü alan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kocasinan Belediyesi ihalelerden toplam 70 Milyon 450 bin TL kazandı.

kelkit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu