Haber

Faslı yolcunun ölümüne neden olan taksiciye 6 yıl 8 ay hapis

İstanbul Beyoğlu’nda aracına almadığı gerekçesiyle bagaja vurarak tepki gösteren Faslı Jamal Doumane’yi darbederek ölümüne neden olan taksici Doğan Güç, 6 yıl 8 ay hapis cezasıyla cezalandırıldı.

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Doğan Güç getirilirken, ölen Jamal Doumane’nin eşi ile kızı ‘şikayetçi’ sıfatıyla hazır bulundu.

‘TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUM’

Duruşmada söz verilen şikayetçi Fatima Krib, “Türk adaletine, Türk halkına güveniyorum. Adaletin tecelli etmesini istiyorum” ifadelerini kullandı. Jamal Doumane kızı Chaimae Doumane ise, “Babasız kalmanın ne kadar kötü ve zor olduğunu belirtmek isterim. Hayatım elimden alındı. Türk adaletine güveniyorum” dedi.

‘KEŞKE O GÜN EVDEN HİÇ ÇIKMASAYDIM’

Duruşmada savunma yapan sanık Doğan Güç, “Ben bu olay olsun istemezdim, böyle bir şey yapmak da istemezdim. Keşke o gün evden hiç çıkmasaydım da böyle bir şey olmasaydı. Keşke maktul aracıma vurmasaydı da ben de araçtan inmeseydim. Şahsın ailesinden tekrar özür diliyorum. Böyle olsun istemedim, keşke de olmasaydı. Şahsın ailesinden özür diliyorum, yüce adaletin vereceği karara saygı duyuyorum” dedi.

HAKSIZ TAHRİK UYGULANMADI

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Doğan Güç’ü “kasten yaralama sonucunda ölüme neden olma” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Sanık Güç hakkında haksız tahrik uygulanmadı.

İDDİANAMEDE 12 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Doğan Güç’ün “Kasten yaralama sonucu ölüme neden olma” suçundan 8 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

(HABER MERKEZİ)

gerzehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu