İş

Edremit Ticaret Odası Yunanistan’ın Midilli Adası’nı ziyaret etti

Balıkesir Edremit Ticaret Odası (ETO) yönetimi, Midilli Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Yunanistan’ın Midilli Adası’nda inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Kuzey Ege’nin her iki yakasındaki iş adamları, kıyılar arasındaki ticaretin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bir süre önce Edremit Ticaret Odası’nın daveti üzerine bölgeye gelen Midilli Ticaret Odası üyeleri, bölgeyi gezerek iş dünyası hakkında bilgi aldı ve ziyaretlerde bulundu. Edremit Ticaret Odası son olarak Midilli Ticaret Odası’nın konuğu olarak Yunanistan’ın Midilli Adası’nı ziyaret etti.

ETO Başkanı Ahmet Çetin, ETO Meclis Başkanı Bayram Kayahan, ETO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Ergün, ETO Dış Ticaret Sorumlusu Tuna Salon ve Kurum Müdürü Dr. Deniz Timurçin, KOBİ Uzmanı Kadir Dağdeviren ve iş adamlarından oluşan bir heyet, 2020 ortasında iş olanaklarını artırmak amacıyla ziyaretlerde bulundu. iki taraf.

Midilli Ticaret Odası Başkanı Evangelos Myrsinias ve yönetim kurulu üyeleriyle yapılan istişarelerin ardından firmalar ve işyerleri ziyaret edilerek firma yetkilileriyle mevcut durumları, tedarik zincirleri, pazarları ve ihracat durumları hakkında derinlemesine görüşmeler yapıldı. Ne yapıyorlar.

Üç gün süren saha ve teknik ziyaretlerin ardından teknik çalışma kümesinin oluşturulmasına ihtiyaç duyulduğuna karar verildi. Bu çalışma setinin AB’nin tarımsal sorunları, AB’nin uyguladığı gümrük konularındaki ticaret kuralları ve Türk Ticaret ve Gümrük Mevzuatı hakkında bir rapor üretmesine karar verildi.

Daha geniş bire-bir eşleşme (B2B), ortak yatırım, birbirinden tedarik gibi konuların segment dikkate alınarak detaylı olarak incelenmesi amacıyla bir ay sonra yeni bir programın düzenlenmesi konusunda ortak görüş birliğine varıldı. Şirketlerin ölçek kriterleri. – BALIKESİR

mengen-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu