Haber

DEVA Partisi’nin kurucularından Ramiz Ongun kasırga payı ile istifa etti.

Milliyetçi hareketin önemli isimlerinden DEVA Partisi’nin kurucularından Ramiz Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ongun, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Sevgili yol arkadaşlarım, 1. Olağan Kongremizde Divan Başkanı olarak yaptığım konuşmada ‘Biz yeni bir hareketiz, bizi bekleyen tuzaklar olabilir’ sözleriyle örgütümüze dikkat edilmesini tavsiye ettim. O tuzakları kuranlar ne yazık ki DEVA Partisi’nin dışarıdan değil, tam merkezinden geldi.”

İşte Ongun’un istifa açıklaması;

Dürüst ve ilkeli bir siyaset anlayışını sürdürmek, aziz milletimizin gelişme ve değişim özlemini gidermek amacıyla 9 Mart 2020 tarihinde Deva Partisi’ni kurduk. Geride bıraktığımız dönemde ülke yararına olacak her türlü çalışmanın içinde yer aldık ve ülkeye zarar verebilecek her söylemin karşısında durduk.

“DEVA PARTİ YIKAMAYA DÖNÜŞTÜ”

Sevgili yol arkadaşlarım; 1. Olağan kongremizde Meclis Başkanı olarak yaptığım konuşmada “Biz yeni bir hareketiz, bizi bekleyen tuzaklar olabilir” sözleriyle örgütlerimize dikkatli olmalarını tavsiye etti… O tuzakları kuranlar ne yazık ki Deva Partisi’nin dışarıdan değil, tam merkezinden geldi. Kamuoyunda yapılan hatalar milletimize 5 yıl daha kaybettirmiş, büyük umutlarla kurulan Deva Partisi bataklığa dönmüştür.

“LİYATİK ANLAYIŞI GELİŞTİ”

Milli hassasiyetleri dikkate almayan bir yönetim anlayışının hakim olması, istişare kültürünün hiçe sayılması, liyakat anlayışının çiğnenmesi ve ‘vesayet’ altına alınması nedeniyle arzu ettiğimiz siyaset anlayışını gerçekleştirmenin mümkün olmadığına inandığım için kurucusu olduğum Deva Partisi’nden istifa ediyorum.

Ongun’un sosyal medyadaki istifa paylaşımı;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu