Haber

Yaylacık sakinlerinden Başkan Kılıç’a teşekkür

Altyapı çalışmaları sonucunda yeni bir çehreye kavuşan Yaylacık Mahallesi 177 Sokak sakinleri, Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’a sokakta düzenlediği buluşma ile teşekkür etti. Sabah kahvaltısında Kılıç ile buluşan yurttaşlar, proje ayrıntılarıyla ilgili fikirlerini de aktarma fırsatı buldular.

Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sokak 177’de gerçekleştirilen yenileme çalışmalarının akabinde mahalleyi ziyaret eden Lider Kılıç, mahallelinin ağır ilgisiyle karşılaştı. Mahalle sakinleri ile kahvaltı sofrasında buluşan Kılıç, yapılan çalışmaların akabinde sokağın son halini görme fırsatı da buldu. Kahvaltının akabinde ünite müdürleri ile bir arada semtte bulunan esnafı tek tek gezen Kılıç, mahalle muhtarlıklarına ziyaretlerde bulundu.

DEVAM EDECEK

Belediye Lideri Kılıç, mahalle ziyaretlerini önemsediklerini, böylece problemlerin yerinde tespit edildiğini, vatandaşlar tarafından yöneltilen dilek ve isteklerin alındığını, kurum olarak daha verimli çalıştıklarını söyledi. Kılıç, bu cins ziyaretlere, misyonu müddetince ünite müdürlükleri ve muhtarlar eşliğinde devam edeceklerini belirtti.

NE YAPILMIŞTI?

Yaylacık Mahallesi 177 Sokak’a giren Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları, yapılaşmanın artması ile sokakta ağır muhtaçlık haline gelen otopark alanı çalışması gerçekleştirmişti. Toplam 50 araç kapasitesi bulunan otopark sayesinde sokak ortalarındaki rastgele araç parkı yüzünden yaşanan sıkışıklığın önüne geçildi. Bunların yanı sıra dinlenme alanı ve spor alanı oluşturularak bu kapsamda 4 bin 500 metrekare yol düzenlemesi yapıldı. Alanda yapılan ağaçlandırma ile sokak orijinal bir görünüme kavuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu