Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye olarak daha güçlü ve daha büyük bir ülke olmanın mücadelesini vereceğiz

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, “Önümüze her zaman büyük hedefler koyacağız. Türkiye olarak daha güçlü ve daha büyük bir ülke olmak için mücadele edeceğiz. Elimizdeki imkanları gençlerimiz ve çocuklarımız için en iyi şekilde değerlendireceğiz.” söz konusu.

Kurtulmuş, Ünye ilçesindeki Ünye Belediyesi Binicilik Tesisleri’nde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye olarak güzel bir sürecin başlangıcında olduklarını söyledi.

Türkiye’nin her alandaki atılımlarını daha da güçlendirerek bu yürüyüşe devam edeceğini belirten Kurtulmuş, bu çalışmanın özünün hiçbir ayrım gözetilmeksizin ülkeye hizmet eden herkesin işini en verimli şekilde yapabilmesinin olduğunun altını çizdi.

Seçimlerin geride kaldığını kaydeden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Milletimiz demokrasinin sahibi olarak demokrasinin tek hakemi ve yargıcı olarak kararını vermiş, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ikinci dönemi için Cumhurbaşkanımızı seçmiş ve 600 milletvekilini TBMM’de milletvekili olarak atamıştır. Coşkulu başladılar. Allah başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hepimize kolaylıklar versin” dedi.

Bu ülkeye hizmet eden herkesin millet üzerinde kalıcı izler bırakacak hizmetler yapabilmesini temenni eden Kurtulmuş, “Çünkü biliyoruz ki dünya hayatı geçici olduğu gibi, dünyadaki her makam ve makam da geçicidir. Bu dünyada yeri kalıcı olan hiç kimse gelmemiştir artık. İnsan fanidir, baki olan Yüce Allah’tır.” dedi.

Bu görevlerde bulunan kişiler olarak millet adına görevlerini en iyi şekilde yapmak için gayretle mücadele etmenin görevleri olduğunu vurgulayarak. ifadelerini kullandı.

Görevi ne olursa olsun herkesin bu görevleri en iyi şekilde yapacağını vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Seçilmiş, atanmış, belediye başkanlarımız ve merkezi yönetimdeki insanlar her zaman bir arada, her alanda, güçlü olacaktır. Yetmez, bu milletin temel dinamiklerini oluşturan sivil toplum da çok güçlü olacaktır. ‘5-5 yıl oy kullandık, bitti’ demeyen seçmenler olarak hep bir arada olacağız.

Büyük bir milletin dostları olduklarını ifade eden Numan Kurtulmuş, “Tarihi hikâye, masal okur gibi okumak bize yakışmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu