Haber

Sporcu Fabrikası iş başında

VAN (İGFA) – Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerini desteklemek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve spor faaliyetlerine yönlendirmek amacıyla Van Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi tamamlanan sporcu fabrikası, 2019 yılında hizmete açıldı. tören. Topluma sağlıklı bireyler yetiştirmek hedefiyle spor faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl üretimine başlanan sporcu fabrikasını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, törenle açılışı yapılan tesisi gezerek sporcu ve antrenörlerin çalışmalarını izledi, gençlerle tenis ve basketbol oynadı. 6 bin 920 metrekare kullanım alanına sahip ve 9 salonun yer aldığı atletizm atölyesinde Tekvando, JUDO, Masa Tenisi, Fitness Salonu, Step Aerobik Salonu, Satranç ve Dart Dersleri yer alıyor. Çok amaçlı maç salonunun da bulunduğu tesiste sporcu, antrenör ve hakem soyunma odaları, spor masörü, diyetisyen, fizyoterapist ve spor psikoloğu bulunuyor ve tesisten aylık yaklaşık 3 bin sporcu yararlanacak.

İl protokolü gereği tesisi bir süre ziyaret ederek spor yapan gençlere eşlik eden Vali Ozan Balcı, gençlere çok değer verdiklerini belirterek, “Gençlerimizin sağlığını önemsiyoruz. Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için devletin ve milletin kaynaklarıyla bu salonu inşa ettik. Çok güzel bir salondu. Gençlerimiz ve çocuklarımız yaz-kış burada spor yapacaklar. Bunun dışında spor yatırımlarımız da devam ediyor. 22 adet kapalı spor salonunu tamamlıyoruz. İlçelerimizde 13 adet yüzme havuzu yapıyoruz. Okullara 300 adet voleybol-basketbol sahası yaptırdık. İlimizde 75 adet suni çim saha yapıyoruz. Okullarımıza 50 milyon TL spor malzemesi yardımında bulunduk. Okullarda folklor ekipleri kurduk. 13 ilçemizde basketbol, ​​voleybol, tenis kortları ve halı sahalardan oluşan açık hava spor tesisleri kurduk. Bu sporcu fabrikasının yapımında emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’ne ve başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu