Ekonomi

Shopify hisseleri potansiyel gelir riskleri nedeniyle 90$ hedefini koruyor

Pazartesi günü Oppenheimer, Shopify hisseleri (NYSE: SHOP) üzerindeki Outperform notunu 90,00 $ sabit fiyat hedefiyle korudu. Firma, 2024 ve 2025 mali yılları için konsensüs gelir tahminlerine yönelik potansiyel riskleri vurguladı. Analiz, Shopify’dan 2024 mali yılı için bir rehberlik gelmemesi ve Shopify Fulfillment Network’ün (SFN) yakın zamanda elden çıkarılması nedeniyle yapıldı.

Firma, 2024 ve 2025 mali yıllarında gelir artışı için dört farklı senaryoyu göz önünde bulundurarak Shopify için bir kohort analizi gerçekleştirdi. Bu senaryolar “temel eski normal” durumdan “iyimser” bir görünüme kadar uzanıyor. Muhafazakâr temel senaryoya göre, 24 mali yılı için 8,56 milyar dolar ve 25 mali yılı için 10,27 milyar dolar olan mevcut konsensüs gelir tahminleri için bir risk söz konusu olabilir.

Bu risk, Shopify’ın kohort davranışının pandemi öncesi genişleme oranlarına geri dönebileceği ve yeni kohortların eklenmesinin, lojistik hariç yaklaşık 411 milyon dolar olan 2023 mali yılı rakamlarına göre yavaşlayabileceği varsayımına dayanmaktadır.

Daha olumlu bir bakış açısıyla iyimser senaryo, 2020 ila 2023 mali yılları arasındaki kohortların dalgalı eğilimlerini dikkate alıyor. Bu senaryoya göre Shopify’ın geliri 2024 ve 2025 mali yılları için sırasıyla %24 ve %23 oranında artma potansiyeline sahip. Bu rakamlar, Street’in aynı dönemler için %21 ve %20 büyüme beklentilerinin biraz üzerinde.

Oppenheimer tarafından yapılan analiz, Shopify’ın konsensüs gelir tahminlerine yönelik risklerin yanı sıra potansiyel büyüme alanlarının da bulunduğunu gösteriyor. Shopify’ın kohortlarının büyümesi kritik bir faktör olarak görülüyor, ancak firma ayrıca Shopify tarafından sunulan yeni çözümlerin ek gelir akışları sağlayabileceğini ve mevcut tahminleri yukarı yönlü temsil edebileceğini belirtiyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu