Haber

Sarıyer’de İnşaat Çalışması Sırasında Yol Çöktü

Sarıyer’de inşaat çalışmaları sırasında yolun bir kısmının çökmesi nedeniyle cadde trafiğe kapatıldı.

Bir yılı aşkın süredir devam ettiği öğrenilen Ayazağa 105 Sokak’ta bulunan konut inşaatı sırasında fore kazıkların kırılması sonucu inşaat alanı ve yolun bir kısmında çökme meydana geldi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve Sarıyer Belediyesi zabıta ekipleri sevk edildi.

Çökmenin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar panik içinde evlerinden dışarı çıkarken, alt yapının hasar görmesi nedeniyle caddenin suyu kesildi.

Polis grupları güvenlik şeritleri çekerek sokağı trafiğe kapattı.

Mahalle sakinleri, belediye ekiplerinin inşaatta gerekli incelemeleri yapmadığını, inşaattan kaçak hafriyat yapıldığını iddia etti.

Öte yandan inşaat alanı ve yoldaki çökme anı vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla kaydedildi.

Görüntülerde, inşaat demirlerinin bulunduğu alan ve karkas saclarının devrilmesinin ardından fore kazıkların yol ile birlikte çöktüğü anlar bulunuyor.

“Deprem zannettik”

Çöken yolun kenarındaki bir binada oturan Birgül Yeşilbaş, çöken yolun daha önce toprakla doldurulduğunu, üzerine beton dökülerek kapatıldığını iddia etti.

Bu sabah balkondan baktığında yolun tamamen ayrılmış olduğunu gördüğünü anlatan Yeşilbaş, “Bu kez yol çökmeye başlayınca fore kazıklar deprem gibi bir sesle yere düştü. Herkes dışarı fırladı. şimdi yol ayrılmaya devam ediyor evlerimizde kalamıyoruz daha önce belediye başkanımız da geldi buranın ne kadar tehlikeli bir yapılaşma olabileceğini gördü bir de alttan sürekli su çıkıyor bağlanıyorlar O suyu buraya çekmek için. O suyu buradan kanala veriyorlar.” dedi.

Bir diğer mahalle sakini Gülşen Uyanık, yol çökünce deprem olduğunu düşündüklerini ve yataktan atlayarak evden çıktıklarını söyledi.

Geçen yıl yolun çökmesi üzerine belediye ekiplerinin geldiğini anlatan Uyanık, “Bu sefer daha kötü oldu. Nasıl evde kalalım, nasıl güvenelim? Korkuyoruz. Burası ile ilgili önlem almaları lazım. Sen de kimseye güvenme.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu