Haber

Rus senatör Puşkov: Rusya’nın Afrika’daki başarılı politikası Macron için kabusa dönüştü

Rus senatör Aleksey PuşkovTelegram kanalındaki paylaşımında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘Şöhret Afrikaülkelerinin sömürgeci Batıalternatif Rusya ileYakınlaşma isteğine engel olamadığını belirtti.

Puşkov, “Antik Afrika imparatorluğuna her zaman büyük önem veren Fransa, kaynak bakımından zengin bölgelerin kontrolünden vazgeçmek zorunda kalıyor. Afrika ülkeleri Rusya’yı, kıtaya büyük yardım sağlayan SSCB’nin mirasçısı olarak kabul ederken, artık Rusya ve Çin’i sömürgeci Batı’ya ve onun yeni sömürgeci uygulamalarına alternatif olarak görüyorlar.”dedi.

Afrika ülkelerinin Batı metropollerini reddetmesinin nedeni öncelikle bundan kaynaklanmaktadır. metropollerinPuşkov, bunun Batı’nın kıtanın kalkınmasına katkıda bulunma görevini hiçbir zaman yerine getirmemesinden kaynaklandığını belirtti. BRİKLERKendi ülkeleri alternatif olarak ortaya çıkana kadar yerel seçkinleri yolsuzlukla besleyerek, yerel seçkinlerin nüfuzunu sürdürmesini sağladığını vurgulayan Erdoğan, bunun Macron’un ‘sinirlerine’ neden olduğunu kaydetti.

Fransa’nın Cezayir’de sömürge savaşıBu tür eylemleri hatırlatan Rus senatör, Fransız liderin Afrika ülkelerinin sömürgeci Batı’ya alternatif olan Rusya’ya yakınlaşma arzusunu engelleyemeyeceğini vurguladı.

Daha önce farklı Tüm siyasi görüşlerden 94 senatörBaşkan Macron’a, ParisAfrika’da Fransızların tersine dönmesine dönüşen yönetiminin son döneminde Başarısız politikalarını kınıyoruzaçık bir tane mektupgöndermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu