Teknoloji

Reddit, Discord Benzeri Sohbet Kanallarını Yeniden Duyurdu

Reddit, daha önce platformda kullanıma sunduğu sohbet odaları özelliğini yeniden kullanıma sundu ve bu kez önemli görünüyor. Sohbet kanallarının, makul bir alt dizinde mesajlaşmanın yeni bir yolu olması amaçlanmıştır. Temel fikir, sohbet kanalının Discord veya Telegram gibi bir alan olması ve subreddit üyeleriyle gerçek zamanlı sohbet edebilmenizdir.

Reddit’in aslında Canlı Sohbet adlı bir özelliği var, bu özellikle herkes yeni bir gönderi oluşturabilir ve ardından bu gönderide sohbet edebilir. Sohbet kanalları biraz farklıdır. Platformun yaptığı açıklamaya göre sohbet kanalları Subreddit’teki kalıcı alanlarTek seferlik bir sohbet odası olması amaçlanmıştır.

Sohbet kanalları nasıl çalışacak?

Sohbet kanalları şimdilik yalnızca mobil cihazlarda mevcuttur ve yalnızca zorunlu olarak alt dizinlerdir. Reddit şu anda 100.000’den az üyeyle sohbet ediyor 25 küçük ve orta ölçekli topluluk Bunu test ettiğini söylüyor, ancak zamanla sohbet kanallarını diğer alt dizilere de genişletmeyi planlıyor. Reddit, yeni özelliği alan 25 kanalı listelemedi ancak sohbet kanallarının kademeli olarak diğer subreddit’lere geleceğini söyledi.

Bu, Reddit’in platforma bir sohbet özelliği eklemeye çalıştığı ilk sefer değil. Şirket, topluluk sohbet odası özelliğini ilk olarak 2018’de başlattı, ancak popüler olmadığı için geri çekti. 2020’de yeniden yerleşik sohbet odaları eklemeye çalıştım, ancak özelliği sadece bir gün sonra çevrimdışına almıştı . Bunun nedeni, Sohbeti Başlat simgesinin her alt dizinde görünmesine neden olan bir hataydı. O sırada Reddit, özelliği kullanıma sunarken birkaç kusur yaptığını ve sohbetleri kontrol edemedikleri için modları kızdırdığını söyledi.

Reddit, bu sefer işlerin farklı olduğunu söylüyor. Şirket, geçmiş deneyimlerine dayanarak moderatör öncelikli bir yaklaşım benimsediğini söylüyor. Bu, modlara kendi sohbet kanallarını ve sohbetleri yönetmek için kullanabilecekleri bir dizi araç vermek anlamına gelir. Bakalım nasıl olacak?

haber-sirvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu