Haber

Maliye Bakanlığı vergi kaçakçılığı yoluyla teröre finansman sağlayanlara karşı tedbirleri artırdı

Türkiye Cumhuriyeti tüm kurum ve kuruluşlarıyla teröre karşı ağır bir gayret veriyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı da vergi kaçırmak suretiyle teröre finansman sağlayanlara yönelik kontrollerini artırdı.

CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin toplumsal medya hesabından aktardığına nazaran vergi kaçakçılığı nedeniyle ilgili bireyler hakkında 2.916 adet vergi cürmü raporu düzenleyerek Cumhuriyet Savcılığına hata duyurusunda bulunuldu.

“İNCELEMELER VE DENETİMLER DEVAM EDECEK”

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı ise şu formda: “Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişleri, terörün finansmanını tedbire ve vergi kaçakçılığı yoluyla haksız vergi iadesi almaya çalışanlarla gayrette ağır gayret göstermeye devam ediyor.

Yapılan incelemeler sonucunda vergi kaçakçılığı nedeniyle ilgili şahıslar hakkında 2.916 adet vergi hatası raporu düzenleyerek Cumhuriyet Savcılığına cürüm duyurusunda bulunduk.

Yaptığımız düzenlemeler ve teşviklerle yatırımı, üretimi, istihdamı ve ihracatı desteklemeye devam ederken vergi kaçakçılığı yoluyla haksız vergi iadeleriyle kamuyu ziyana uğratmaya çalışanlarla aktif uğraşa yönelik vergi incelemeleri ve kontrollerine devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu