Haber

Kral Charles’ın taç giyme töreni başladı! Galler Prensesi Kate Middleton zarafetiyle göz kamaştırdı

Geçen eylül ayında annesi Kraliçe II. Elizabeth. Elizabeth’in ölümünden sonra Kral Charles resmen Kral olacak. Kral Charles ve Eş Kraliçe, Londra’daki Westminster Abbey’de düzenlenen taç giyme töreninde taç giyecek. İngiltere’de 70 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenen törene katılım sınırlı sayıda tutulurken, Galler Prensi William’ın eşi Galler Prensesi Kate MiddletonŞıklığı ile adından söz ettirdi.

Tacıyla göz kamaştırdı

İngiltere tarihinde ikinci kez televizyondan canlı yayınlanacak törene katılmak için günler öncesinden hazırlık yapan konuklar, Westminster Abbey Kilisesi’ndeki yerlerini aldılar. Törende taç takıp takmayacağını merak eden Galler Prensesi Kate Middleton lacivert pelerini ve tacıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Middleton, törende tahtın varisi Prens William’ı yalnız bırakmadı.

BÜYÜK BÜYÜK BÜYÜK RESMİ ÜNİFORMA GİYİN

Prenses William ve Prens Kate’in çocukları Prens Louis ve Prenses Charlotte da kıyafetleriyle dikkat çekerken, torunun torunu Prens George da resmi üniformasıyla taç giyme törenine katıldı. 9 yaşındaki Prens George, taç giyme töreni sırasında tamamı erkeklerden oluşan “Onur Sayfaları” görevini üstlenen sekiz kişilik gruba katıldı.

MEGHAN MARKLE KATILMADI

Öte yandan yıllar önce eşi Meghan Markle ile Kraliyet Ailesi’nden ayrılarak tüm haklarından vazgeçen Prens Harry de törenin ortasındaydı. Harry, taç giyme töreninde babasını yalnız bırakmazken eşi Meghan Markle ve çocukları da törene katılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu