Haber

Konya’da şok uygulama: 180 polis ve 800 kişi kontrol edildi

Konya’da şok uygulama: 180 polis ve 800 kişi kontrol edildi

KONYA Konya’da özellikle yaz aylarında vatandaşların akşam saatlerinde dışarı çıktığı olası asayiş olaylarının önüne geçmek için denetimler artırıldı. 10 farklı noktada 180 polisle yapılan şok uygulamasında 650 araç ve 800 kişi denetlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kent merkezinde artan trafik yoğunluğu ve bu araçların trafik kazasına karışma oranlarının artmasıyla birlikte denetimleri artırdı. Merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ilçelerinde farklı saat dilimlerinde 10 noktada 180 polisle gerçekleştirilen uygulamada araçlar tek tek durdurularak, sürücülerde inceleme yapıldı.

“Acil olarak dışarı çıktım, kask iş yerinde kaldı”

Denetimler sırasında motosiklet sürücüleri de durdurularak kask ve evrak kontrolü yapıldı. Bazı sürücülerin kask takmadığı görüldü. Kasksız sürücü, polisin “Neden kask takmadınız” sorusuna yanıt verirken, “Acil olarak dışarı çıkıp işime devam ettim” deyince, polis ekipleri kaskın sürücüleri büyük ölçüde koruduğunu hatırlattı. kaza anında kapsamı.

Başvurular kesintisiz devam edecek

Ekipler, kontrollerde trafik güvenliğini tehlikeye atacak eksiklik ve arızalara rastlanan araç ve motosikletleri denetlerken, motosikleti kasksız ve ekipmanız kullanan sürücüleri uyardı. Farklı zaman ve noktalarda gerçekleştirilen uygulamaların kesintisiz olarak devam edeceği öğrenildi.

alapliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu