Haber

Jandarma tarafından yakalanan 8 aranan kişi cezaevine gönderildi

Jandarma tarafından yakalanan 8 aranan kişi cezaevine gönderildi

AKSARAY – Aksaray’da jandarma ekiplerinin yürüttüğü uygulama ve operasyon çalışmaları sırasında yakalanan 8 aranan kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, aranan kişilerin yakalanarak adalete teslim edilmesi çerçevesinde çeşitli çalışmalar yapan İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahatlar Soruşturma Timi ve Kamu Düzeni ekipleri, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda çalışma başlattı. . 4 gün boyunca kentin çeşitli yerlerinde yürütülen soruşturmalarda, “hükümlü veya tutukluyu firar, yağma, mala zarar verme ve hırsızlık” suçlarından aranan ve 11 yıl hapis cezasına çarptırılan HA, tutuklandı. “kasten yaralama” suçundan aranan şahıs, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. “Hırsızlık” suçundan 8 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan BÜ, “Dolandırıcılık” suçundan aranan M.Ç. ise 3 yıl 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. “Hırsızlık ve ikamet dokunulmazlığı” “Taksir” suçundan aranan ve 5 yıl 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılan AK, “vergi usul kanununa muhalefet” suçundan aranan ve 3 yıl hapis cezasına çarptırılan TK “Uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, bulundurmak ve kullanmak” suçundan aranan İ.G. ise 1 yıl 8 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. “Çocuğa cinsel istismar” suçundan aranan ve 5 yıl hapis cezasına çarptırılan AH’nin de aralarında bulunduğu toplam 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Jandarmada sorgulanan şüpheliler, sevk edildikleri yetkililer tarafından buradaki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, şehrimizde asayiş ortamının sağlanması için titiz ve gayretli çalışmalarımız gece gündüz aralıksız devam edecektir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu