Haber

İzmir’de Kadını Silahla Öldürdüğü İddiasıyla Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi

İzmir’de Necmiye Vural’ın evine gittiği sırada tabancayla öldürmekten yargılanan sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, merhum Necmiye Vural ile zanlı MA’nın sosyal medya üzerinden görüştükleri zanlı MA ile bir süre ilişkisi olduğu ancak sonrasında Vural, ilişkiyi sürdürmek istemedi, zanlıyla arası bozuldu.

İddianamede, zanlı MA’nın Necmiye Vural’ın evine giderek onunla konuşmak istediği, kadının oğlu Mehmet İçen’in de konutta olduğu, zanlının kadının talebine rağmen evden çıkmadığı belirtildi. ve oğlu

İddianamede zanlının belinden düşürdüğü tabancayı alarak Necmiye Vural’a 2 el ateş ederek olay yerinden kaçtığı, kadının kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Öldürme kastının ve kastının delili olarak kaydedilen iddianamede, zanlının konuttan çıkacak hali varken eylemine devam ederek silahla ateş etmesi, zanlının kusurları nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 2 yıla kadar hapis istendi. “kadını kasten öldürmek” ve “ikamet dokunulmazlığını ihlal etmek”.

Etkinlik

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Ocak’ta evine gelen eski erkek arkadaşı MA tarafından tabancayla vurulan Necmiye Vural, kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

aksu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu