Yaşam

İzmir’de iki tarafı sanatla buluşturan sergi: ‘Amacımız barışı yaymak’

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Sanat Festivali kapsamında düzenlenen “İzmir’in Renkleri ve Sesleri” adlı standa ev sahipliği yapıyor. Konak Metro İstasyonu Sanat Galerisi’nde düzenlenen standın açılışına İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, Yunanistan Konsolosluk Temsilcisi Georgias Ntoulias, Uluslararası Sanat Birliği Derneği Başkanı Maria Loumpourdi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanatçılar, yazarlar, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı. sanatseverler katıldı.

14 Eylül 2023 tarihine kadar ziyaretçi ağırlayacak stantta fotoğraf, heykel, seramik, fotoğraf ve birçok roman sergilenecek.

‘SANAT DOSTLUĞA VE KARDEŞLİĞE HİZMET EDER’

Serginin açılış konuşmasını yapan İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, “Belediye Başkanı Tunç Soyer uluslararası ilişkilere, kültür ve sanata çok değer veriyor. Biz sanatın evrensel gücüne ve birleştirici gücüne inanıyoruz. Çok iyi biliyoruz” dedi. sanatın dostluğa, barışa, kardeşliğe hizmet ettiğini düşünüyoruz. Yunanistan ile Türkiye arasındaki dostluğa çok müteşekkiriz.” “Biz bunu çok önemsiyoruz. Tüm sanatçıları bir araya getiren bu organizasyona teşekkür ediyorum” dedi.

‘BU RENKLER KARDEŞLİĞİN RESMİ’

Uluslararası Sanat Birliği Derneği Lideri Maria Loumpourdi, “Bugün sizler sayesinde inşa etmeye çalıştığımız sevgi ve kardeşlik köprüsüne bir taş koyuyorsunuz. Tüm sanatçı dostlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. Sanat Birliği olarak biz de bu yoldayız. Şu ana kadar 14 büyük organizasyon gerçekleştirdik. Bu sergideki renkler kardeşliğimizi temsil ediyor. “Burada bir aile olmayı başardık. Onları birleştiren şey sanat ve sevgidir” dedi.

Sergi küratörü Oray Erdağ, “Sergimizde Türkiye’den 68, Yunanistan’dan 31 konuk sanatçımızın toplam 120 eseri sergileniyor. Yazarlarımız Yunanistan’dan Mata Papaioannou, Ayşegül Akay, Nurcan Elver ve Hüseyin Sedat Özkök’ten” Sergimizde Türkiye kitapları ile yer alıyor.Bu etkinliklerin tek amacı vardır: Dünyada dostluğu, barışı, kardeşliği yaymak ve insanların barışa hizmet etmesini sağlamaktır” dedi.

haberkizilcahamam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu