Haber

İsrail’de kaçırılan İsrailli genç kadının ölümü doğrulandı

İsrail’de katıldığı bir müzik festivalinde Hamas tarafından kaçırılan İsrail asıllı Alman genç kadın Shani Louk’un annesi, kızının öldüğünü duyurdu.

Alman medyasına konuşan Ricarda Louk, İsrail ordusunun kendisine kafatası kemiğinden alınan DNA örneklerinin kızının örnekleriyle eşleştiğini söylediğini belirtti.

Shani Louk’un cesedi henüz bulunamazken, Shani’nin kız kardeşi de sosyal medyada ölümü doğruladı.

Adi Louk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’in güneyine düzenlediği saldırıyı kastederek, 22 yaşındaki Shani’nin “Re’im katliamında” öldürüldüğünü söyledi.

Louk, saldırı sırasında Kibbutz Re’im yakınlarındaki festivale katılmıştı. İsrailli yetkililer bu saldırılarda 260’tan fazla kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin rehin alındığını açıkladı.

Saldırının hemen ardından, bir kamyonetin arkasında yatan, etrafı silahlı adamların tekbir getirdiği genç bir kadının görüntüsü sosyal medyada geniş çapta paylaşıldı.

Videoda kadın yüzüstü yatıyordu ancak Louk’un ailesi, kızlarını saç stilinden ve dövmelerinden tanıdıklarını söyledi.

İnternette ve sosyal medyada Shani Louk’un öldüğüne dair spekülasyonlar vardı ancak annesi o sırada kızının hayatta olduğuna inandıklarını söylemişti.

Ricarda Louk bilgi talep eden paylaşımında, “Bize gönderilen bir videoda kızımın baygın halde Gazze Şeridi’nde Filistinlilerle birlikte gezdirildiğini gördüm.” dedi.

Alman haber kanalı RTL/ntv’ye konuşan Ricarda Louk, kızının 7 Ekim’den bu yana öldüğünü düşündüğünü ve Hamas saldırısı sırasında başından vurulmuş olabileceğini belirtti.

Ricarda Louk, “En azından Shani acı çekmedi” dedi.

İsrailli yetkililere göre Hamas’ın saldırıları sonucu 1.400’den fazla kişi öldü, ancak bazı cesetlerin çürümüş hali nedeniyle kimlik belirleme süreci gecikti.

220’den fazla kişiyi rehin aldığı belirtilen Hamas’ın şu ana kadar 4 kişiyi rehin aldığı belirtildi.

Bu arada Sağlık Bakanlığı, Hamas yönetimindeki Gazze’de İsrail bombardımanının başlamasından bu yana 8 binden fazla kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu