Teknoloji

Google, İntiharı Önleyen Yeni Özelliğini Duyurdu

ABD merkezli teknoloji devi Google’dan değerli bir saldırı geldi. Kullanıcılar intihara meyilli aramalar yapmaya başladığında, Google vazgeçirebilecek yardım isteyebilirler mesajlar yayınlayacak. Arama sayfasının üst kısmında görünecek olan bu mesajlar, ” Uluslararası İntiharı Önleme Derneği” ile işbirliği içinde oluşturuldu.

Aslına bakarsanız Google’ın zaten intiharla ilgili bazı uygulamaları var. Örneğin; Google’da “intihar” terimini arattığınızda karşınıza çıkan ilk şey kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. intihar.orgGöreceksin “. SMS olarak da gönderebilirler. . Bu sayede intihar etme noktasına gelen kişi tanıdığı birinden yardım isteyecektir.

Google’ın yeni özelliği böyle görünecek!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Google’ın üst düzey yöneticilerinden Megan Jones Bell, insanların intiharın eşiğine geldiği kriz anlarında ne yapmaları ve kendilerini nasıl açıklamaları gerektiğini anlattı. bilmeyeceklerini belirtir. İşte Uluslararası İntiharı Önleme Derneği iş birliğiyle oluşturulan mesajlar. kolayca ifade etmeksağlayacak.

Google’daki yeni özellik Türkiye’deki kullanıcıları nasıl etkileyecek? belirsiz . Çünkü platform, ABD’deki kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunuyor. Örneğin; İntiharla ilgili bir arama yapıldığında, ABD’deki intiharı önleme merkezi olan Alo 988 ile anında iletişime geçilebilir. Ancak Türkiye’de böyle bir uygulama yok. Bu durumda Uluslararası İntiharı Önleme Derneği’nin katılımında sunulacak özellik, kapsamı bakımındandır. değişebilir.

beyagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu