Haber

Fikstür’ü eleştiren Okan Buruk’tan eşi görülmemiş bir talep: Bu maç pazar gününe de ertelenebilirdi

HataysporBu sezon ilk yenilgisini deplasmanda yenilerek alan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

“HAKEM KART GÖSTERMEDİ”

Maçı değerlendiren Buruk, “Beklediğimiz bir maçtı. Hatayspor kendi yarı sahasında bekledi ve pasları deneyecekti. Bütün maçlar böyleydi. İlk golü özellikle yüksek topla getirdik. kenara… Pozisyonumuz yokken gol yedik.İkinci golde pozisyon oluşturmaya çalışıyorduk.Mağlup olduk,dönüşte yanlış hamleler yaptık.Hatayspor çok iyi taktik faul yaptı, ve hakem kimseye kart göstermedi. Oyun içi taktik faulleri deneyebilirdik. Geriye düştük, üretmeye çalıştık. Daha iyi şeyler yapabilirdik. Penaltı pozisyonları var, bunlar değerlendirilecek. Üzgünüz. “Rakibimizi tebrik ediyoruz” dedi.

“PAZAR GÜNÜ PLANLANMA ŞANSI VAR”

Maç programını da eleştiren başarılı teknik adam, “Programları ağırlaştırıp fikstürleri belirliyorlar. Biz Avrupa’da çok önemli bir maç oynuyoruz. 3 gün sonra oynuyoruz. 3 günde oynanma ihtimali var. 4. gün ve Pazar gününe ertelenecek. Bunu hiç konuşmadık ama fikstürdeki bir maç sonrasında durum aynı. Şampiyonlar Ligi’nde oynuyoruz. Pazar günü erken saatlerde bu maçı oynayabilirdik. Yoğun bir fikstür programı var. Bunu kabul ediyoruz. Takımımız ve kalitemiz en iyi durumda. Dileğim milli orta sahadan önce kazanmaktı. Milli orta sahada milli takıma katılmayanların dinlenme şansı var. Futbol Orada Ayrıca 3 günde 1 maç. Bunu kabul etmemiz lazım. Ona göre hazırlandık. Şu ana kadar bunu yapmadık ama ister istemez bir yorgunluk hissi oluyor. Şampiyonlar Ligi maçı daha ağır, daha yorucu. Temposu yüksek. Her ne kadar deplasmanda olsak da… “Bu maç 3 gün sonraya planlanabilirdi. Bu maç Pazar günü planlanabilirdi. Avrupa’ya giden takımların bir kısmı 3 gün, bir kısmı 4 gün dinleniyor. Her zaman 3 gün sonra oynarız” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu