Haber

Diyarbakır’da emniyet müdüründen polise mobbing iddiası adliyeye taşındı

Diyarbakır Lice İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru HS, Emniyet Müdür Yardımcısı Komiser HB’nin kendisini tehdit, hakaret ve mobbing yaptığı iddiasıyla 11 Ocak 2024’te Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘LİSANSLARIN HEPSİ TERÖRİST’

Yenigün’de yer alan habere göre, suç duyurusu dilekçesinde İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı HB’nin, ilçe halkına ağır küfürler ederek onları terörist olmakla suçladığı, “Orada amir benim, ne varsa yutacaksınız” dediği iddia edildi. Yanlış mı doğru mu, size söyleyeyim.” “En azından bunu yapacaksın” ifadesine yer verildi.

RÜTBESİNİ KULLANARAK MOBBİNG UYGULAMASI YAPTI

Polis HS, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Vekili’nin kendisine yönelik tavır ve hitaplarından rahatsız olduğunu ve bunu yaklaşık 10 gün önce kendisine söylediğini belirterek, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Kendisine bu konuşmayı hatırlattım ve rahatsızlığımın devam ettiğini belirttim. Bunun üzerine ben sizin amirinizim, istersem oyunu kitabına göre oynayabilirim. Yapılacak en kolay şey çorabınızın renginden şarjörünüzdeki mermi sayısına kadar her şeyi kontrol edip sorununuzun ne olduğunu bulmaktır. Üstünlerin gücünü bilmiyorsun; Eğer istersem seni bir psikiyatriste gönderebilirim ve hiçbir sebep göstermeden silahın elinden alınabilir. Bundan bir şaka yapacağım. Hiçbir şey çıkmasa bile, nereye giderseniz gidin atanacaksınız ve ortaya çıkacaksınız. ‘Sana deli muamelesi yapacaklar’ diyerek beni tehdit etti.

“Kendisine ‘Elinizden geleni yapın, yargı mercilerinde hakkımızı arayacağız’ dedim ve arkadaşımla birlikte odasından çıktım.”

Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan soruşturma talep dilekçesinde belirtilen polis memuru, “12.01.2024 tarihinde Lice Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevi değişti ve nöbetçi olarak farklı bir gruba atandığını, ve 16.01.2024 tarihinde Komiser Yardımcısı HB’nin tehditlerinde yaptığı açıklamalar doğrultusunda.” “Kendisinin ihbarda bulunarak kendisini Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri ve Soruşturma Şubesi’ne gönderdiğini, ertesi gün kendisinin de belirttiği gibi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Rehberlik Bürosu’ndaki psikologlara sevk ettiğini öğrendim. Yine tehditlerinde.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu