Ekonomi

Dev spor salonlarında depremzedeler için iyilik zinciri oluşturuldu

Spor Salonları, depremden etkilenenler için malzeme toplamak için bir üs haline geldi. Birçok ilçe ve ilçeden gönderilen eserler büyük. sporKategorilere ayrılır ve kamyonlara yüklenir.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yardımlar sürüyor. 15 gün geçmesine rağmen depremzedeler için yardımlar toplanıyor. Bahçelievler Belediyesi kongre merkezi binasında depremzedeler için mağaza ortamı oluştururken, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Ataköy Sinan Fazilet Spor Salonu’nda toplanan yardımları deprem bölgesine gönderiyor.

“Elimizden geldiğince 8-10 saat çalışıyoruz”

Belediye çalışanı Ufuk Korkmaz, depremin ilk gününden itibaren çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “55’in üzerinde TIR gönderdik. Kalan eserler burada depremzedeler için. Kıyafet gönderiyoruz.” . Bahçelievler’deki tüm vatandaşlarımız bize yardımcı oldu. İlk hafta gece 4-5’e kadar çalıştık. Fırsat buldukça 8-10 saat çalışıyoruz” dedi.

“Kendi işimizi bir kenara bırakıp depremzedeler için çalışıyoruz”

Belediye çalışanı Sevde Nur, depremzedeler için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, “Bize gelen depremzedeler için eserleri paketleyip buraya gönderiyoruz. Şu anda kendi işimizi bir kenara bıraktık ve depremzedeler için çalışıyoruz. Listeler bize geliyor ve depremzedelere ona göre teslimat yapılıyor.”

“Yaraları sarmaya çalışıyoruz”

Belediye çalışanı Hasine Kaya, depremzedelerin gerekli ihtiyaçlarına göre gönderi yaptıklarını belirterek, “Depremzedelerin ihtiyaçlarına göre listeler alıyoruz. Burada paketleyip arkadaşlarımıza yönlendiriyoruz. İlk günden beri buradayız, yaraları sarmaya çalışıyoruz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu