Haber

CHP’li Bilek: Siirt’te ‘açık oy’ baskısı yapılıyor

TAMER ARDA ERSİN

CHP Parti MeclisiÜyesi Nevaf Bilek, “Pervari’nin Doğanköy’üne gittim. oy İptal edilmesine sebep olan köy… Köylüler açık oy kullanma baskısı altında… Açık oylamanın asıl sebebi de bu. Tüm oyların AKP’ye gitmesini istiyorlar” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002’de ara seçimle milletvekili seçildiğini söyledi. Siirt gittiği köyde “açık oy” baskısı uygulandığını iddia etti. Bilek, ANKA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Pervari’de Doğanköy’e gittim. 2002’de seçimin iptal olmasına sebep olan köy. 2002 seçimlerini hatırlayan arkadaşlarımız bilir ya. Hani orda sandık yoktu çünkü. Böyle bir senaryo vardı. bir projeydi seçimin iptal sebebi Siirt Pervari idi Doğanköy’de heyet ile köy ziyaretine gittik. Oyların tamamı AKP’ye gidecek, bir eylem hazırlığında olduklarını hissettik.

Siirt’in Pervari Doğan köyünde yarın sabah 07:00’de bizim için normal… Tarih tekerrür ediyor, bunu önlemek için ilçeden avukatlarımızı ve arkadaşlarımızı buraya göndereceğiz.

Seçime karışmamak adına bu açıklamayı yetkililere ve ulusal medyaya yapmak istedim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

merkezefendiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu