Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül Konut Sorununa Dikkat Çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Beşiktaş’taki makamında açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Türkiye’yi barınma, kira ve barınma sorunu kasıp kavuruyor. Bu sorun toplumsal barışı bozacak hale geldi. İlgililerin acilen bu soruna çözüm bulması gerekiyor.”

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül Beşiktaş’taki makamında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Türkiye’yi barınma, kira ve barınma sorunu sarıyor. Bu sorun toplumsal huzuru bozacak noktaya geldi. İlgililerin bu soruna acilen çözüm bulması gerekiyor. Aksi takdirde bu kıştan itibaren evsizler kalmaya başlayacak. Sokaklarda, “İhtiyaç sahipleri yiyecek yiyecek, evi olmayanlar yatacak yer bulmak zorunda. Bu, sosyal devlet olmanın en değerli göstergesidir. Bunlar temel ihtiyaçlar ve vatandaşlık hakkıdır” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BARINMA SORUNU YAŞAYACAK”

Sarıgül yaptığı açıklamada, “Bugün yetkilileri ve sorumluları bir kez daha uyarıyorum, kiralarda ve özel yurtlarda astronomik artışlar oldu. Şimdi önleminizi alın, bu öğrencilerimiz ve çocuklarımız açıkta kalmasın. , Öğrencilerimiz barınma sorunu yaşayacak.Vatandaşımın canı nerede yanıyorsa ben orada olmaya devam edeceğim.Başta çiftçimizin emeği olmak üzere mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğim.Mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğim. .Pandemi şartlarından dolayı esnafımız çeklerini ödeyemedi, faturalarını ödeyemedi.Vicdanım devletim,şefkatli halim,bereket halimden ricam toplumsal barış için,kardeşlik hukuku için Türkiyemi bağışla,üzgünüm. Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Analar için Türkiyemi affet, babalar için Türkiyemi affet, çocuklar için Türkiyemi affet.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu