Haber

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 92 yaşındaki Neriman Odabaş’ı ziyaret etti

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Bahçelievler’de yaşayan 92 yaşındaki Neriman Odabaş’ı evinde ziyaret etti. Odabaş, Çelik ile birlikte yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle evinin balkonuna Türk bayrağı astı.

Bahçelievler’de yaşayan 92 yaşındaki Neriman Odabaş’ı özel gün ve bayramlarda ziyaret eden CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle dün de Odabaş’ı evinde ziyaret etti. Ziyarette ikili, Cumhuriyet ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında sohbet etti. Odabaş, Çelik’e teşekkür ederek, “Her tatilde, Anneler Günü’nde gelip elimi öpmene çok sevindim. Ben de sana hep ‘Ondan çok memnunuz. O bambaşka bir çocuk’ derim.” 29 Ekim öncesi büyükleri ziyaret etmenin farklı bir duygu uyandırdığını belirtti.

“ATATÜRK’E DUA EDİYORUM”

İkili arasında geçen sohbette Odabaş, Cumhuriyetin ve Atatürk’ün kendisi için ne anlama geldiğini şu sözlerle anlattı: “Atatürk’e dua ediyorum. Atatürk olmasaydı dua edemezdik, dua edemezdik.” Camiye gitmek için Kur’an okuyamazdık.” Atatürk’ün vefat ettiğinde 4 yaşında olduğunu belirten Odabaş, o günü şöyle anlattı: “Atatürk öldüğünde 4 yaşındaydım. Hatırlıyorum. Rahmetli kardeşim gelip duvara yaslandı. Anne, ‘Bayraklar’ dedi. Bugün hep yarıya indirildik’. Tabii biz çocuğuz, nedenini anlayamadık. Annem, ‘Atatürk ‘Benim oğlum öldü, o yüzden öldü’ dedi. ‘Ben 4 yaşındaydım. Bu sözleri hatırlıyorum.”

ÇELİK, İSTANBUL’LULARA ÇAĞRI: HER YER TÜRK BAYRAĞIYLA DONATILMALI

Çelik, Odabaş ziyareti vesilesiyle, ülke genelinde coşkuyla kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için evlere, işyerlerine ve sokaklara Türk bayrağı asılması çağrısında bulunarak, İstanbul halkına şu seslendi: kelimeler:

“Elbette bizim için tüm evlerimiz Cumhuriyeti kutlama alanlarıdır. Tüm işyerlerimiz, tüm sokaklarımız Cumhuriyetin 100. yılını kutlama alanlarıdır. Tüm komşularımızı, İstanbullularımızı süslemeye davet ediyoruz. Evlerine, işyerlerine, sokaklarına bayraklarıyla, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın Atatürk, yaşasın bağımsız Türkiye diyoruz.

ANMA FOTOĞRAFI ÇEKTİLER

Çelik, ziyaretin anısına Odabaş’a Türk bayrağı hediye etti. Odabaş, Çelik’i de kendisine davet ederek kendisine sunulan Türk bayrağını evinin balkonuna astı. Çelik daha sonra Odabaş’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-seyitgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu