Haber

CHP genel başkanını seçiyor

CHP 38. Olağan Kongresi başladı. 1368 kongre delegesi yeni genel lideri belirlemek için bugün sandık başına gidecek. Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu’nun üstlendiği kongrede başkanlık yarışı Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında gerçekleşecek.

İstanbul-Ankara arasında ikiye bölünen CHP için 28 Mayıs seçimlerinin ardından büyük kurultay günü geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti içinde en kritik sınavıyla karşı karşıya. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler, kendisini “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarıyla salonun önünde karşıladı.

İlhan Cihaner’in ardından Örsan Öymen de yarıştan çekildi. Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında başkanlık yarışı devam ediyor…

ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Öymen, kürsüdeki konuşmasından dakikalar sonra X hesabından yaptığı açıklamayla adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Örsan Öymen’in açıklaması şöyle:

“CHP 38. Olağan Kurultayı süreci ne yazık ki medya ambargosu, aday imza tekeli, delege baskısı gibi uygulamalar nedeniyle anti-demokratik bir ortamda gerçekleşti. Partideki yozlaşmış düzenin devamı. Bu nedenle CHP’de “Genel Başkan Adaylığı’ndan çekilme kararı aldım. Bu kongrede kim kazanırsa kazansın kaybeden maalesef CHP ve Türkiye oluyor.”

haberbahcesaray.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu