Haber

Canik’te Binlerce Kişi Berat Kandili’nde Toplandı

Canik Belediyesi Berat Kandili Özel Programı düzenledi.

Canik Belediyesi’nin ilçede düzenlediği Berat Kandili Özel Programı’nda binlerce vatandaş, af ve mağfiret kapılarının sırtlarına açıldığı Berat Kandili’nin ortasına geldi. Canik Meşe Camii’nde gerçekleştirilen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için duaların okunduğu programda Mevlid-i Şerif ve ilahiler söylendi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti Gerçekleşti

Canik Belediyesi tarafından Canik Meşe Camii’nde düzenlenen programda vatandaşlar kutsal Berat Kandili’ni hep birlikte karşıladı. Canik 15 Temmuz Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, akşam namazının ardından başlayan programda Kur’an-ı Kerim okudu. Programda öğrencilerin seslendirdiği Mevlid-i Şerif ve ilahilere eşlik eden vatandaşlar, dualarla Berat Kandili’ni idrak etti. Yatsı namazına kadar devam eden programda depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar, depremzedeler ve deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren gruplar için dualar edildi. Programın ardından Canik Belediyesi vatandaşlara lokma ikram etti.

Berat Kandili dualarla gerçekleştirildi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, vatandaşların Berat Kandili’ni kutlayarak, “Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı Ramazan’ın müjdecisi Berat Kandili’ni hemşerilerimizle birlikte karşıladık. Dualarla bu mübarek geceyi gerçekleştirdik. Hep birlikte ellerimizi göğe kaldırdığımız bu mübarek gecede yaşadığımız afette hayatını kaybeden vatandaşlarımız, depremzedelerimiz ve deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz için dualar ettik. Allah bizleri her türlü afetlerden korusun. Bu tür acıları bir daha yaşamamıza izin verme. Berat gecemizin hayırlara vesile olmasını, gönül bağlarımızı güçlendirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu