Haber

BM bayrakları yarıya indirdi: Gazze’de öldürülen işçiler için bir dakikalık saygı duruşu

Birleşmiş Milletler’in (BM) bazı Asya ofislerinde bayraklar yarıya indirildi ve İsrail baskınları sonucu Gazze’de öldürülen çalışanlar anıldı. Bangkok, Pekin, Colombo, Dili, Hanoi ve Tokyo ofisleri önünde toplanan çalışanlar, Gazze’de hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İsrail’in ağır saldırısına maruz kalan Gazze Şeridi’nde bir ayda 100’den fazla BM çalışanının öldürüldüğünü duyurdu. UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada UNRWA çalışanlarının öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

BM yetkilisi, “1 ayda (Gazze Şeridi’nde) 100’den fazla UNRWA çalışanının öldürüldüğü doğrulandı. Ebeveynler, öğretmenler, hemşireler, doktorlar, destek personeli.” UNRWA ve Filistinlilerin yasta olduğunu belirten Lazzarini, “Bu felaketin son bulması için çatışmalara insani açıdan son verilmesi gerektiğini” vurguladı. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu