Haber

Beşiktaş’tan MHK açıklaması: Hala cevap yok

Süper Lig gruplarından Beşiktaş, Sivasspor karşılaşmasında önceden verilen ve daha sonra VAR’a gitmeden iptal edilen penaltıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Maçın ardından 29 Ocak’ta Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) başvurduğunu açıklayan kulüp, taraflarından hâlâ bir yanıt alamadığını belirtti.

Kulüpten yapılan açıklamada MHK’ya yapılan başvuru metni şu şekilde paylaşıldı:

“28.01.2024 tarihinde Sivas’ta oynanan EMS Yapı Sivasspor-Beşiktaş maçında futbolcumuz Salih Uçan’ın yerde kalması üzerine maçın hakemi penaltı kararı verdi. Maçın VAR hakemleri hakemi tekrar monitöre çağırdı. izleme önerisi ile karar iptal edildi.

VAR’ın bu bahise müdahale ettiği yazılı konuyu, oyundaki tüm dinamikleri tam olarak bilen hakemin takdir yetkisini inceleyerek kararın değiştirilmesi yönünde VAR tarafından yapılan tavsiyenin niteliği hakkında tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz. bağlıdır ve eğer yazılı bir unsura bağlıysa, nedenine.

Aynı şekilde geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Adana Demirspor maçında da oyuncumuz Milot Rashica sahadayken, bahsettiğimiz konuya benzerliği nedeniyle VAR hakemi neden maçın hakemini uyarmadı ve soruşturmasıyla ilgili hassasiyet göstermedi. zemin? Birbirine çok benzeyen iki olayda neden iki farklı yaklaşımın benimsendiğini açıklayan bir açıklama yapmanızı rica ediyoruz.

Kulübümüz, futbolun adalet mekanizmasının önemli direği olan hakemin oyunun gerçek aktörü olmasını ve hakemlerden destek almadan adil davranış sergilemesini, keyifli oyuna katkı sağlayacak bir zorunluluk olarak görmektedir. Hayati hatalar dışında VAR odası.

Tek yönetim esasının sınırlarının, üst üste iki haftadır alınan kararlarda akıllarda soru işaretleri bırakması üzüntü vericidir. Hakem-VAR standardının kamuoyu tarafından bilinmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bilgi talebimize dönüşünüzü bekliyoruz.”

(SPOR HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu