Haber

Belediye Başkanı – Kaymakam Dayanç, Sivil Toplum Kuruluşları ile görüştü.

Toplantıya; Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Belediye Meclisi, Bağ Yolu Derneği, Otelciler Derneği, Gastronomi Derneği ve Urla Doğal Sofra Gönüllüleri temsilcilerinin katıldığı toplantıda ilçemizin ulusal ve uluslararası düzenlemelerde aktif tanıtımı, turizmin geliştirilmesi, yerel yönetimlerin geleceği etkinlikler, özellikle kültür ve turizm alanında. Urla Eko Sistem gibi bahislerle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Kaymakam Dayanç, katılımcılara teşekkür ederek, “Urla ilçemiz her geçen gün daha fazla bir çekim merkezi haline geliyor ve bu anlamda kendine has kültürel mirası ve tarihi-doğal dinamikleri ile sürdürülebilir bir turizm modeli en doğrusudur” dedi. . Eko turizm ve gastronomi öne çıkan avantajlarımızdır.

Bu nedenle öncelikle Urla’mızın insanlara çekici gelen mevcut tarihi doğal güzelliklerini koruyarak, gücünü yöreden alan ve ayakları yere basan sürdürülebilir bir turizm anlayışıyla yolumuza devam etmemiz gerekiyor.

Bu anlamda Urla Belediyesi olarak sivil toplum kuruluşu paydaşlarımızla uyum içinde çalışmaya özen gösteriyoruz. 8-11 Şubat tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan bölgenin en büyük turizm ve seyahat fuarı EMITT’e hep birlikte katılacağız. Bundan sonraki süreçte de birçok düzenlemede ilçemiz adına birlikte hareket etmeyi planlıyoruz. İlçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının niyetlerini önemsiyor, katılımcı bir yönetim anlayışıyla çok daha güzel işlere imza atılacağına inanıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

goreleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu