Haber

Başkan Gürkan ‘konteyner kent’te Malatya basınını ziyaret etti

MALATYA (İGFA) –Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan ağır şekilde etkilenen Malatya’da sarsıntının yaralarının hızla iyileştiğine değinen Önder Gürkan, Malatya’daki basın mensuplarının kalıcı yerlerine taşınması için ilgili çalışmaların yapıldığını söyledi.

Basın mensuplarını ziyaret eden Önder Gürkan yaptığı konuşmada, “Medya kuruluşlarımızın bulunduğu konteyner merkezine geldik. Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Malatya Televizyon ve Gazeteciler Cemiyeti liderleri ile birlikte basın mensuplarımızı ziyaret ettik. Yapılan çalışmaları yerinde gördük. Eksiklik ve kusurların değerlendirilmesi konusunda istişarelerde bulunduk. Basınımızın bir an önce yerini alması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Doğal olarak önce planlama sonra kalıcı yerlere taşınma çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Basının toplumun duyu organları olduğunu belirten Başkan Gürkan, “İnsanların duyu organları düzgün çalışmadığında sağlıklı bir yöne gitmeleri mümkün olmadığı gibi, basın da toplumun duyu organları ile ilgilidir. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan basın faaliyetlerini yürütmesi için basınımıza yer ayırıyoruz, bir yandan esnafımıza yer açmaya çalışıyoruz, bir yandan da esnafımıza yer açmaya çalışıyoruz. kamu kurumlarımız ise depremzede iddialarının uyumu, lojistik akışları, temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması ve altyapı çalışmaları konusunda belediyemiz tam anlamıyla ayaktadır.Malatya Büyükşehir Belediyesi bu anlamda en güçlü belediyelerden biridir. Türkiye’de depremin tüm ahengi depremzedeler belediyesi olan belediyemizin sorumluluğundadır.Depremden etkilenen belediyedir.Depremde çalışanını kaybeden belediyedir. depremde. Bu anlamda belediyemizin çalışanlarını bu vesileyle kutluyorum” dedi.

Yazar şehir plancılarının şehrin planlamasıyla ilgili çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Lider Gürkan, önümüzdeki hafta bizzat görerek plan ekibiyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na gideceklerini söyledi. aşamalar ve sürecin nasıl ilerlediği ve takibi. yapacaklarını söylediler.

haber-asarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu