Haber

Amasya’da lise öğrencileri depremzedeler yararına kermes düzenledi

Amasya’da bir lisede okuyan öğrenciler ve velileri, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenenlere gelirlerini bağışlamak için kermes düzenledi.

Evlerde hazırlanan eserler, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin okul bahçesinde düzenledikleri pazarda satışa sunuldu.

Çarşıdan elde edilen gelirin yanı sıra öğrencilerin depremzedeler için getirdikleri oyuncak ve mama kolileri de depremzedelere gönderilecek. Ayrıca bazı öğrenciler biriktirdikleri paraları bağışlayarak çarşıya katkıda bulundular.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, afetzedelerin acısını paylaştıklarını, çarşıdan elde edilecek gelirin deprem bölgesinde yaşayan afetzedelere ulaştırılmak üzere AFAD’a bağışlanacağını söyledi.

Asrın faciasında yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileyen Türkmen, “Orada her şeye ihtiyacımız olduğu açık ama en çok depremzedelere sahip çıkılması ve yalnız olmadıklarının bilinmesi gerekiyor. Bu katkıların manevi yönü de aslında en az maddi yönü kadar önemli ve değerlidir.” söz konusu.

Öğrencilerinden Doğan Köse, herkesin bir şeyler getirdiğini belirterek, “Köy ürünleri, bakliyat, börek, çörek… Burada sattık ve toplanan para depremzedelere gidecek. İnşallah örnek olur” dedi. herkes için.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu