Haber

AB’de toplanan ayni yardımlar deprem bölgesine gönderilmeye devam ediyor

Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından İzmir Valiliği ile uyum içinde başlatılan aynı ve nakdi yardım kampanyasına Ege Üniversitesi ailesinin desteği artıyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan ülkemizde kalpler depremden kurtuluş haberiyle atarken, Ege Üniversitesi’nin bölgeye yönelik yardım seferberliği devam ediyor. Depremin ilk saatlerinde Necdet Budak başkanlığında ivedilikle toplanan Rektör Prof. nakit yardımı ve kan bağışı. Ardından farklı branşlardan oluşan sağlık ekibi deprem bölgesine ulaşarak tedavi hizmeti vermeye başladı. Davete kayıtsız kalmayan Ege Üniversitesi ailesi, kan merkezi ve yardım malzemeleriyle toplama merkezine akın etti.

Yardımsever Ege halkının birlik ve beraberlik ruhuyla topladığı malzemeler Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Necdet Budak ve gönüllüler tarafından ayıklanarak kamyonlara yüklendi. Kampanyayı bizzat yürüten Rektör Budak, “Ege Üniversitesi olarak tek yürek olarak depremzedelerin yanındayız. Depremzedeler için başlattığımız yardım kampanyasına üniversitemiz mensupları da büyük bir seferberlik duygusuyla destek veriyor. Üyelerimizin yardımlarını 50. Yıl Spor Salonu’na getiriyoruz. Toplanan malzemeleri önce istekli çalışanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte tasnif ediyoruz. Gün içinde toplanan yardım malzemelerini kolilere doldurup tırlara yükleyerek İzmir Valiliği ve AFAD’a uygun olarak deprem bölgesindeki illere gönderiyoruz. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum. Yardım gelmeye devam ediyor. Devletimizin koordinasyonunda bu yardımları adım adım ihtiyaç sahibi illere ulaştıracağız. Seçkin ailemizin iyi kalpli üyelerine teşekkür ederim. Yaşadığımız bu büyük felaketi el ele, omuz omuza, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yeneceğiz. Aziz milletimiz nice zorlukların üstesinden gelmiştir. Devlet ve millet el ele vererek bu zor günleri aşacaktır” dedi.

Bölgede ikamet eden öğrencilerle iletişim halinde olduklarını belirten Rektör Prof. tarihleri ​​17 Şubat’a kadar. Rektör Budak, “Deprem bölgesinde ikamet eden öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz ve aileleri ile iletişim halindeyiz. Hiçbir öğrencimizin mağdur olmaması için her türlü desteği sağlıyoruz. Depremin manevi etkileriyle baş edebilmek için öğrencilerimizin yanındayız. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından afeti yaşayan öğrencilerimize gerekli desteği sağlayacağız” dedi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda 28 gönüllü sağlık çalışanımız afet bölgesinde. İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servisinde afet anında vatandaşlarımızın tedavisini yürütüyorlar. Sahadaki arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

oltu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu