Teknoloji

3 Yıldan Fazla Beklenen Tesla Cybertruck, Son Kış Testi için Yeni Zelanda’da!

Elektrikli otomobil denilince akla gelen ilk üreticilerden biri olan Tesla’nın kamyonet modeli Tesla Cybertruck yeniden canlı görüntülendi. Otomobil, son kış testlerini bu kez anavatanı ABD’den çok daha farklı bir yerde tamamlamak üzere Yeni Zelanda’da yakalandı. Detaylar burada…

Yaklaşık 4 yıl önce bilim kurgu sinemalarından fırlayan tasarımıyla hayatımıza giren Tesla Cybertruck, halen sahipleriyle buluşabilmiş değil.

Olaylı bir lansman etkinliği ile tanıtılan elektrikli pick-up modelinin satışları çeşitli olay ve sebeplerden dolayı hep 3 yıl ertelendi.

2019 yılında dikkat çekici bir lansmana konuk olan Cybertruck, güçlü yapısıyla şirket temsilcileri tarafından öne çıkarıldı. Fırlatma etkinliğinde bunu kanıtlamak için arabanın yan camına bir gülle fırlatıldı. Ancak camdaki büyük hasar, aracın aslında bu tür darbelere karşı zayıf olduğunu ortaya çıkardı.

Nihayet girdiğimiz 2023 yılı ile birlikte artık test sürecine giren Cybertruck, ABD’nin birçok otoyolunda kameralara yansıdı.

Şimdiye kadar toplamda 1,5 milyondan fazla sipariş alan elektrikli kamyonet, en son anavatanından uzak bir bölge olan Yeni Zelanda’da görüldü.

Gizlice Avustralya kıtasına ulaşan aracın, söz konusu seferi yeni bir kış testi için yaptığı düşünülüyor.

Bir branda ile gizlenen yeni Tesla’nın burada ciddi bir test sürecinden geçeceği ve ardından resmi olarak satışa çıkacağı söyleniyor.

Henüz yeni otomobil için net bir çıkış tarihi açıklanmasa da birçok kişi ilk teslimatların Eylül ayında başlayacağını tahmin ediyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu